Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail
Вівторок, 03 квітня 2012, 11:15    |

Жінки у великому місті

SetWidth300-thumbsupmaedchen041Середньостатистичний киянин – це жінка. Так свідчить невмолима статистика. Сьогодні в місті на 204 тис. більше жінок, ніж чоловіків. І якщо народжується їх приблизно однакова кількість, то з віком через шкідливі звички і стреси співвідношення змінюється не на користь сильної статі. На 100 чоловіків 20-24 років припадає 102 жінки приблизно такого ж віку, на 30-34-річних - вже 108, а на 50-54 річних аж 133. Зростаюча емансипація та дефіцит чоловіків змушує киянок перебирати на себе функції в сферах, які раніше здавалися закритими для жінок.

 

Суто жіноча професія

За вчителем міцно закріпилося реноме жіночої професії. Неможливо уявити собі без жінки столичну освіту. Близько 99% вчителів молодших класів –жінки. В середніх та старших класах серед педагогів чоловіків не більше 20%. Так само керують школами, гімназіями та ліцеями більше директриси, ніж директори. Майже 76% навчальних закладів у Києві (крім дитячих садків) очолюють сьогодні жінки. Пальму першості тут тримають Шевченківський та Дніпровський райони, тоді як в Оболонському та Голосіївському чоловіки більш-менш успішно конкурують із слабкою статтю.

 

Iрина Козіна,

директор ліцею №38 ім. В. Молчанова, віце-президент асоціації директорів шкіл, член правління європейської асоціації директорів шкіл

 

В школі учителями мають бути як чоловіки, так і жінки. Школа це як сім'я. Тут має бути присутня гармонія. У жінки тут одна функція, в чоловіка – інша. Чоловік завжди уособлює вольові риси, що не завжди може зробити жінка. Жінка ж навпаки може заспокоїти там, де надто жорстко поведе себе чоловік. Але вона для здійснення своєї функції обов'язково потребує присутності чоловіка. Тільки тоді дитина отримує повноцінну освіту. Жінка більш гнучка більш тонка в деяких питаннях, але вона не в змозі замінити чоловіка. В них різні виховні функції. В школі потрібен досвід одних і інших. В початковій школі слід надавати перевагу жінкам. В середніх і старших класах потрібне гармонійне їх поєднання. Навчальні предмети точного циклу потребують викладача-чоловіка. Врешті-решт жінка залишається жінкою тоді, коли розуміє, що поряд знаходиться чоловік.

 

Жінка при владі

За даними світового міжпарламентського союзу 19% усіх парламентарів планети - жінки. Якщо взяти столичний парламент - Київраду, то тут ми безнадійно відстаємо від темпів світової фемінізації влади. Лише 19 з 120 депутатів міської ради є представницями прекрасної половини людства (16%). На національному рівні ситуація ще гірша. Маємо лише 7% нардепів у спідницях. Тут навіть за мірками СНД ми пасемо задніх. Такі країни, як Росія, Казахстан, Азербайджан нас вже випередили. Але є надія на зміни. Соцопитування свідчать - 68% жінок та 49% чоловіків розуміють, що представництво жінки у владі треба збільшувати.

Якщо з жінками в політиці не все гаразд, то на державній службі ситуація протилежна. З усіх держслужбовців столиці 68% – жінки. Серед керівників відділів міської та районних адміністрацій їх близько 54%, а серед спеціалістів – 73%. Правда, гендерний склад керівництва КМДА не відбиває цю тенденцію. Серед заступників голови міськадміністрації жінок зовсім немає, а з 29 головних управлінь представниці слабкої статі очолюють лише шість.

 

Олена Антонова,

голова громадської організації «Кияни передусім!»

 

Ударниці комунального фронту

Згідно з розповсюдженим стереотипом комунальники – це суворі чоловіки в засалених робах з гаєчними ключами, які успішно або безуспішно латають наші труби та інше комунальне приладдя. Але на різних рівнях управління комуналкою жінки вже давно наступають їм на п'яти. Наприклад, управління ЖЕКами перестало бути суто чоловічою справою. Майже 48% столичних житлово-експлуатаційних контор очолюють представниці прекрасної половини людства і справляються з роботою не гірше своїх мужніх візаві. Рекордсмени тут Дніпровський (64%) та Голосіївський (50%) райони. На низовому рівні системи ЖКГ на жінок звалилася не менш складна робота. До 80% двірників Києва – це представниці слабкої статі. Причини тут більш банальні - чоловіки не хочуть йти на таку важку й малооплачувану роботу.

 

Любов Макаренко,

директор КП «ЖЕК Лук'янівка»

У Шевченківському районі я одна жінка - директор ЖЕКу. На цій посаді працюю досить давно - з 1993 р. З чоловіками, яких більшість в системі ЖКГ, знаходжу спільну мову. Якогось дискомфорту чи проблем у цьому плані не відчуваю. Більше того, порівняно з іншими ЖЕКами району ми демонструємо успіхи.

За результатами звернень киян до Call-центру, на нашу адресу прозвучало найбільше подяк. На нашій території двірниками працюють 55 жінок і всього 7 чоловіків.

Як правило, цю роботу жінки виконують краще, адже жінка – це господиня. Вони чітко виконують завдання і набагато якісніше справляються зі своїми обов’язками.

 

Жінки в білих халатах

Медицина народжувалась як професія чоловіків. І лише з часом крок за кроком, жінки відвойовували право працювати в білих халатах. З часом жіночий силует в чоловічій професії проступав все більш рельєфно. І якщо, наприклад, професія хірурга залишилася за сильною статтю, то жінкою терапевтом та педіатром уже нікого не здивуєш. Більше того, в Києві 40% міських медичних закладів очолюють представниці слабкої статі. Більшість проблем нашої медицини на тендітних жіночих плечах.

 

Лариса Канаровська,

голова ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я

В сфері медицини жінки працюють в надзвичайно важких умовах. Серед лікарів в м. Києві їх 85%. Чоловіки в основному працюють хірургами. Медики займають 29 місце по зарплаті, вони отримують на 500 грн. менше, ніж вчителі та на 1200 грн. менше, ніж середня зарплата по Києву. При цьому працюють в умовах епідемії туберкульозу та СНІДу. Щодня 1600-1900 викликів по швидкій допомозі. Взагалі по Україні не вистачає 50 тис. лікарів ( 3 тис. в Києві), 100 тис. медсестер (в Києві – 10 тис.).

 

На вершині п’єдесталу

Без жінок український спорт був би приречений на провал. Вони стояли біля витоків нашої олімпійської слави, а сьогодні без них наші трофейні запаси спорожніли більше, ніж на половину. За роки незалежності наші спортсменки вибороли 18 золотих, 19 срібних та 44 бронзових олімпійських медалей. Якщо рахувати поштучно – це 53% від усіх здобутків наших олімпійців. Біатлоністки, тенісистки, гімнастки, плавчихи, фігуристки, гандболістки прославили Україну в світі. Сьогодні український спорт має жіноче обличчя.

 

Яна Клочкова,

чотирикратна олімпійська чемпіонка з плавання та найпопулярніша мама країни

Саме жінка – фігуристка Оксана Баюл здобула першу в історії незалежної країни золоту нагороду на олімпійських іграх. Потім були інші чемпіони, які і досі на вустах у міжнародної спортивної спільноти. Вважаю, що в цьому випадку наші жінки точно не пасуть задніх. Спорт вже дуже давно не є сферою, в якій значних результатів досягають тільки чоловіки. Думаю, кожна людина повинна прагнути стати кращою у своїй професії, і це стосується не тільки спорту. А коли є мета і дії щодо її досягнення, то успіх неодмінно прийде. У цьому життєвому марафоні для кожної жінки головне не забувати про те, що мають бути миті, які розмальовують цю дистанцію. Завжди приємно, а головне – корисно, зупинитись і поринути у полон романтичних почуттів. Головне, щоб в певний момент був поруч чоловік, який здатен наповнити цю мить яскравими почуттями та емоціями. Чого і бажаю всім нашим жінкам. Впевнена, це і є найкращий подарунок для кожної з нас.

________________________________________________________________________

5 фактів сильних сторін слабкої статі

У світі на 18-69% більше прибутку отримують компанії, де жінки домінують серед вищого керівництва.

Більше 60% жінок світу працюють у п’яти традиційно жіночих професіях: догляд, громадське харчування, прибирання, канцелярія та касири.

5-10% економічних ресурсів України контролюють жінки.

38% приватних підприємців України складають жінки. Вони керують 26% малих підприємств, 15% середніх і 12% великих.

В Україні 98,6% жінок серед працівників дошкільних закладів, 84,5% – в середній школі.

 
АДРЕСНА ПРОГРАМА ДІЙ ВІКТОРА ПИЛИПИШИНА
Передвиборча програма Віктора Пилипишина
приймальні
 

Голосування

Чи готові ви взяти участь у експерименті – скинутися грошима, найняти іноземну кампанію і зробити кілька кілометрів дорожнього покриття? Таким чином, ми побачимо, чи реально зробити дорогу якісно і надовго, якщо робити її без «відкатів» і «на совість»
Результати
 
 
 
Університет третього віку

 

Відео

  

 
Діти передусім!
 

Останні коментарі

 

Творчість передусім!

Монолог

Во все века

Была Фемидой, Музой и Звездою,

Марией-матерью и Лыбедью-сестрою,

Носительницей доброты, любви,

И вечною дарительницей жизни,

А вы, великие мужи,

Презрев мои исконные деянья,

Одели на меня стальное одеянье,

И в руки дали щит и меч.

Зачем? Чтоб вас, мужи, беречь?

Чтоб неба синь мечом кромсать на тучки?

Тут вы, мужи, дошли до ручки.

Аве, Мария!

Иноземцева Лариса Михайловна, студентка Университета третьего возраста

Детальніше...    |   П'ятниця, 15 квітня 2011, 11:01
   
 

Корисні посилання

Персональний сайт Віктора Пилипишина

Блог Віктора Пилипишина на УП

 

Розсилка

 

Iм'я:

 

e-mail:

 

Вiдписатись

 
 
Форум активних Киян Форум активних киян Моє місто Моя карьера Мої розваги Спорт та туризм Моє авто Моя дача Смачненьке та корисне
Гаряча лінія
Телефон гарячої лінії громадського руху Кияни передусім!