Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail
Неділя, 05 серпня 2012, 13:22    |

«Дорогі депутати»

Fight-Erupts_In_Ukraine_Parliament_Over-Pro-Russian_BillДіючі парламентарі дорого обходяться українцям та приносять мінімальну користь. Бійки стінка на стінку до першої крові, димові завіси (в прямому і переносному сенсі), голосування за помахом руки диригента при напівпорожньому залі. Ці сцени – частина нашого парламентаризму. Але це ж ми обираємо таких депутатів! А потім страждаємо, скаржимося на погане життя та лаємо владу. Насправді ми здатні змінити суть народних обранців. Перший крок – віддати голос на дільниці не будь-кому за принципом меншого зла, а людині, яка варта вашої довіри.

Ліниві депутати

По кількості депутатів-прогульників Україна б'є рекорди. Тільки з лютого 2011 по січень 2012 р. серед законодавців знайшлося лише 15 сумлінних, які не пропустили жодного робочого дня. Депутатська маса ділиться на «тяглових конячок», які подають законопроекти, та більшість, яка навіть не ходить на засідання. Серед парламентарів високий відсоток «трутнів» – людей, які за 5 років подали менше п’яти законопроектів. Сьогодні таких нараховується 90, тобто 20% депутатського корпусу. А ше 87 депутатів не спромоглися хоча б п’ять разів виступити з місця або з парламентської трибуни.

В середньому на кожного депутата припадає 29 поданих законопроектів.

Бої без правил

Обличчя Верховної Ради сьогодні визначається кривавими сутичками, блокуванням трибуни та іншими ексцесами. За останні 12 років жодного року в нашому парламенті без бійки не обходилось. Сьогодні справа дійшла до кривавих побоїщ, після яких обранців   забирає швидка. Звичайно, з’ясування стосунків в парламенті на кулаках – це не наше ноу-хау. В Японії, Південній Кореї та на Тайвані депутати й досі мотузять один одного із застосуванням прийомів східних єдиноборств. На Тайвані практикують так звані договірні бої, коли у визначений день обранці приходять до парламенту в кросівках та зручній спортивній формі. Але в цивілізованій Європі та США подібні інциденти вичерпались ще сто років тому. І тільки Україна дає привід сусідам з ЄС споглядати захоплююче видовище парламентської бійки.

За себе й того хлопця

Ганебним явищем нашого парламентаризму є сам процес голосування. Це коли за помахом «диригента» група депутатів бігає по порожніх місцях і голосує чужими картками. Депутати польського Сейму, будучи свідками такого дивного волевиявлення у Верховній Раді, відчули справжній культурний шок. За їх словами, десять років тому в Польщі був гучний скандал, коли один із депутатів намагався проголосувати за колегу. З того часу нічого подібного там не повторювалося. В Німеччині махлювати при голосуванні дуже важко. Адже для підрахунку голосів збирається спеціальна рада з представників більшості та опозиції. Парламент Великобританії теж знає лише особисте голосування. Причому депутат, залежно від своєї позиції, виходить в різні кулуари, а клерки все це ретельно фіксують. А в Латвії процедура голосування за себе і того хлопця просто неможлива. Адже депутат особисто реєструється не лише перед початком засідання, але й по його завершенні.

Партійна безвідповідальність

Вже двічі ми обирали Верховну Раду  за одною – пропорційною системою із закритим списками. Подібні системи діють в кількох європейських країнах –

Італії, Іспанії, Португалії. Але навряд чи можна порівняти тамтешні політичні партії з нашими. По-перше, партій в Україні аномально багато – більше двохсот (у наших сусідів – поляків – лише 80). По-друге, більшість з них зовсім не партії, а бізнес-проекти, вождистські структури, які в кращому випадку мають лише кілька діючих осередків і зовсім відірвані від людей. По-третє, під прикриттям благопристойної першої п’ятірки з партійного списку до Верховної Ради проникло багато людей, які мають досить туманне уявлення про управління державою.

Всі наші партії «заточені» під лідера. Недарма кажуть, що, яку б партійну структуру не будували, а все одно виходить КПРС. Про якусь ідеологію взагалі не йдеться. Їхні програми кальковані одна з одної, але навіть ті загальні гасла, які там вміщені, ніхто не реалізовує.

Але головне – це фінансування. Адже той, хто платить гроші, той і замовляє музику. Якщо в розвинених країнах 15-45% партійних бюджетів складають членські внески, то в нас партії цілком віддані на відкуп так званим спонсорам або навіть власникам. Звична європейська практика незалежного аудиту партійних кас для України не відома. Одна з найефективніших систем діє в Латвії. Там щорічно партія подає звіт до Бюро по боротьбі з корупцією та декларацію про фінансову діяльність. В цих документах зазначають усі прізвища людей, які робили внески, навіть найдрібніші. Якщо Бюро знайде якісь значні порушення, суд може розпустити таку партію. При цьому кожен громадянин Латвії може безперешкодно ознайомитись з усією партійною фінансовою звітністю.

В результаті наші партії та звичайні українці живуть в паралельних реальностях, які лише ненадовго перетинаються в період виборчої кампанії.

Олексій Синиця

 

 
АДРЕСНА ПРОГРАМА ДІЙ ВІКТОРА ПИЛИПИШИНА
Передвиборча програма Віктора Пилипишина
приймальні
 

Голосування

Чи готові ви взяти участь у експерименті – скинутися грошима, найняти іноземну кампанію і зробити кілька кілометрів дорожнього покриття? Таким чином, ми побачимо, чи реально зробити дорогу якісно і надовго, якщо робити її без «відкатів» і «на совість»
Результати
 
 
 
Університет третього віку

 

Відео

  

 
Діти передусім!
 

Останні коментарі

 

Творчість передусім!

Монолог

Во все века

Была Фемидой, Музой и Звездою,

Марией-матерью и Лыбедью-сестрою,

Носительницей доброты, любви,

И вечною дарительницей жизни,

А вы, великие мужи,

Презрев мои исконные деянья,

Одели на меня стальное одеянье,

И в руки дали щит и меч.

Зачем? Чтоб вас, мужи, беречь?

Чтоб неба синь мечом кромсать на тучки?

Тут вы, мужи, дошли до ручки.

Аве, Мария!

Иноземцева Лариса Михайловна, студентка Университета третьего возраста

Детальніше...    |   П'ятниця, 15 квітня 2011, 11:01
   
 

Корисні посилання

Персональний сайт Віктора Пилипишина

Блог Віктора Пилипишина на УП

 

Розсилка

 

Iм'я:

 

e-mail:

 

Вiдписатись

 
 
Форум активних Киян Форум активних киян Моє місто Моя карьера Мої розваги Спорт та туризм Моє авто Моя дача Смачненьке та корисне
Гаряча лінія
Телефон гарячої лінії громадського руху Кияни передусім!